Euronext си поставя за цел да набере 1,8 млрд. евро от издаване на права след приключване на покупката на Borsa Italiana, съобщи Bloomberg.
Фондовата борса предлага 30,5 милиона акции на емисионна цена от 59,65 евро всяка. Това ще помогне за финансирането на придобиването на италианското подразделение на London Stock Exchange Group Plc в размер на 4,4 млрд. евро.
LSEG се споразумя да продаде Borsa Italiana на Euronext и двама италиански заемодатели през октомври в сделка, която създава най-голямата борса в Европа.
Приключването на сделката слага край на месеци на напрежение в Италия, включително противопоставяне от страна на някои членове на управляващото парламентарно мнозинство, поради опасения, че сделката концентрира твърде много власт в Париж и застрашава един от „стратегическите активи“ на страната.
Придобиването на Borsa Italiana осигурява на Euronext около една четвърт от цялата търговия с акции в Европа, като на нейните пазари са регистрирани 28 от 50 компании от Euro Stoxx 50. Сделката означава, че борсовият оператор ще реализира повече от една трета от продажбите си в Италия, надминавайки Франция като най-големия си източник на приходи. Euronext също ще има клирингова къща за първи път и ще получи депозитар на ценни книжа и платформа за облигации.
Euronext също отчете печалба за първото тримесечие, която надмина прогнозите на анализаторите. Печалбата преди лихви, данъци и амортизации е в размер на 149 млн. евро, а приходите нарастват с 5,2% до 249 млн. евро.


Лекари от Пловдив и Варна спасиха две новородени с рядка животозастрашаваща аномалия
Четири сигнала за бомбени заплахи във Варна, проверките не са установили опасност
Вход свободен и много атракции за Деня на бащата във Военноморския музей
Варна отбелязва 105 години като курортен град с безплатни събития и игра с атрактивни награди
Рей Далио: Балонът се пука когато богатството трябва да се обърне в пари, част 1
Рей Далио: Балонът се пука когато богатството трябва да се обърне в пари, част 2
Новините в развитие
Victoria’s Secret се завръща, докато Burberry отлага зелените си цели
Япония и Филипините изпитват търпението на Си за Тайван, а САЩ смекчават тона
Автопилотът на Tesla предизвика нова фатална катастрофа
Първото серийно De Tomaso P72 блести в розово злато
Bugatti направи телевизор в стил Tourbillon
Вече е ясно какви ще бъдат първите хибриди на Skoda
Ето го новото Audi Q7
МОН публикува отговорите по математика за НВО при 4. клас
US журналист поиска от Путин руско гражданство
Задържаха четирима в Нидерландия за упояване и сексуално насилие на техни познати жени
Коща в Белград: Вратата на ЕС е отворена, темпото на напредък зависи от Сърбия
Мълния уби млад мъж край Кресна